602 556 234

Postcovidový syndrom

Postcovidový syndrom, je dlouhodobá zdravotní komplikace po prodělané nemoci COVID-19. Příznaky mohou být různě závažné a rozsáhlé. Přetrvávající potíže postihují převážně plíce, srdce, mozek, ledviny, žaludek, svalstvo a nervový systém. Mezi další potíže patří bolesti hlavy, dušnost, bolest v krku, slabost s pocitem vyčerpání nebo problémy se spánkem. Tyto obtíže často přetrvávají týdny i měsíce. Jedná se o reakci organismu po prodělání závažné virové infekce, kde je jednou z hlavních příčin nedostatek kyslíku způsobené zánětem - tzv. tichá hypoxie.

Ve světě, především v USA a západní Evropě, se k léčbě velmi osvědčila hyperbarická kyslíková terapie, která se používá pro chronické a urgentní zdravotní stavy spojené s nedostatkem kyslíku ve tkáních – hypoxií. Hyperbarická terapie je skvělý protizánětlivý prostředek, kde při tlaku v komoře nad 1,3 ATA a při dýchání téměř 100 % kyslíku, dochází k rychlé obnově poškozené tkáně a podstatně se zkracuje doba zotavení. Již po první terapii se zlepšuje dušnost, únava a kvalita spánku.

Doporučujeme absolvovat minimálně 10hodinových terapií v hyperbarické komoře ke zlepšení zdravotního stavu po prodělání onemocnění COVID-19. Vývoj vlivu hyperbarické terapie na léčbu postcovidového syndromu pečlivě sledujeme. K dispozici máme zahraniční klinické studie, které Vám na vyžádání rádi zašleme.

Zkušební terapie zdarma

Objednejte se na zkušební terapii zdarma. Koněvova 211, Praha 3 - přímo naproti tramvajové zastávky Chmelnice.
Otevírací doba: Po-Pá 8:00-18:00

Zajímá vás více informací o OxyTherapy, nebo máte konkrétní dotaz? Ozvěte se nám.