602 556 234

Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění mozku, které je obvykle diagnostikováno ve věku od 20 do 40 let. V průběhu času se RS vyvíjí do neurodegenerativního onemocnění, což vede k problémům se zrakem, brněním, necitlivostí, špatnou koordinací, závratěmi, obtížemi při chůzi, močovou inkontinencí, ztrátou sluchu, depresemi a pohyblivostí . Většina konvenčních léčebných postupů se zaměřuje na rané fáze onemocnění. Bohužel existuje jen málo způsobů léčby pro pozdější fáze RS.

K léčení, nebo alespoň k zastavení progresu RS se ve světě hojně využívá kyslíková terapie v hyperbarické komoře. Hyperbarická oxygenoterapie pomáhá v léčbě RS především v raném stádiu, ale využívají ji i pacienti v pozdější fázi. 

Například ve Velké Británii ji trvale využívá více než 20.000 pacientů. Až dvacetinásobné zvýšení množství průtoku kyslíku do mozku vede k řadě pozitivních účinků, jako je urychlení opravy poškozené tkáně, odstranění, nebo zmírnění zánětu nejen v mozku, ale i v celém organismu. Léčebná terapie téměř 100 % kyslíkem se ve světě nejvíce doporučuje při tlaku v komoře 1,5 ATA a doba trvání terapie 60-90minut. K dispozici máme zahraniční klinické studie, které Vám na vyžádání rádi zašleme.

Zkušební terapie zdarma

Objednejte se na zkušební terapii zdarma. Koněvova 211, Praha 3 - přímo naproti tramvajové zastávky Chmelnice.
Otevírací doba: Po-Pá 8:00-18:00

Zajímá vás více informací o OxyTherapy, nebo máte konkrétní dotaz? Ozvěte se nám.